Letný výpredaj šperkov je tu! 🌺

Chystáte sa požiadať svoju partnerku o ruku? Pri tejto slávnostnej príležitosti a nezabudnuteľnej udalosti sa nezaobídete bez zásnubného prsteňa. Nielen výber vhodného modelu, ale predovšetkým trafenie správnej veľkosti môže byť oriešok. Inšpirujte sa radami na to, ako tajne zistiť veľkosť zásnubného prsteňa a aké metódy na meranie použiť, tak aby partnerka o ničom nemala ani potuchy. Ľahšie tak budete môcť vhodný a dokonale padnúci šperk pre svoju partnerku. Vďaka nasledujúcim riadkom sa nebudete musieť pri výbere vhodného prstienka cítiť tak bezradne a veľký deň D, kedy sa budú konať zásnuby bude môcť byť úplne dokonalý a nezabudnuteľný.


Dôležitosť správne zvolenej veľkosti zásnubného prsteňa

Správne zvolená veľkosť prstienka hrá počas príprav na zásnuby dôležitú úlohu hneď z niekoľkých dôvodov. Predovšetkým ide o pohodlné nosenie, kedy musí prsteň sedieť tak akurát. Nemal by ani tlačiť, ani byť príliš voľný. Okrem tohto dôvodu ide aj o možno faux-pas, ktorého by ste sa mohli dopustiť v prípade zvolenia nevhodnej veľkosti.

Len si predstavte, ako trápne by ste sa obaja cítili, ak by prsteň nešiel na prstenník navliecť alebo by naopak skĺzaval. Správnou prípravou na výber sa tejto trápnej chvíľke dá našťastie veľmi ľahko predísť.


Metódy na určenie veľkosti prsteňa

Na diskrétne určenie správnej veľkosti prsteňa, aby ten zásnubný mohol padnúť ako uliaty, môžete použiť niektorú z nasledujúcich osvedčených metód:

  1. Použitie prsteňa partnerky – v tomto prípade stačí jednoducho zmerať vnútorný priemer prstienka, napríklad formou meracieho prúžku zakúpeného v klenotníctve alebo je možné ho obkresliť na papier a potom zmerať pravítkom.
  2. Zmeranie prsteňa v klenotníctve - s meraním vám tiež môžu pomôcť v klenotníctve, kde zmerajú veľkosť na špeciálnom tŕni s číselníkom.
  3. Špagát alebo prúžok papiera – vo chvíli hlbokého spánku je možné pomocou špagátu alebo prúžku papiera zmerať veľkosť prsteníka. Pomocou fixky si na povrázku alebo prúžku urobte značku a potom výslednú dĺžku premerajte.


Tipy a postupy na použitie jednotlivých metód

  1. Meranie prsta vykonávajte v teple, aby nedošlo k zúženiu alebo rozšíreniu prsta.
  2. Nenápadne sa skúste vypytovať na veľkosť prsteňa, ktorú vaša partnerka bežne nosí.
  3. Zapojte svojich priateľov alebo rodinu. Je totiž veľká šanca, že budú veľkosť prsteňa vašej partnerky poznať.
  4. Skúste si porovnať ruky a vyskúšajte si niektorý kúsok z partnerkinej šperkovnice na svoj prst, možno vám na niektorý padne a podľa toho budete môcť postupovať pri výbere konkrétneho kúsku v klenotníctve.
  5. Zájdite spoločne vybrať prstienok pre niekoho iného a naozaj ho kúpte a vybranú osobu obdarujte. Počas skúšania veľkosť hravo odhalíte.


Riešenie pre prípad, že všetky metódy zlyhajú

Aj v prípade, že všetky vyššie uvedené metódy tajného merania veľkosti prsteňa zlyhajú, stále zostáva riešenie.

Ak chcete, aby zásnuby boli skutočným prekvapením a aby partnerka nemala najmenšie podozrenie, jednoducho kúpte taký zásnubný prstienok, ktorý nemá podobu krúžku, ale je otvorený alebo má tvar neukončenej špirály. Sú aj modely s nastaviteľnou veľkosťou, takže pomocou drobného rozšírenia alebo zmenšenia zamaskujete malú odchýlku vo veľkosti.

Existuje samozrejme aj možnosť, ak budete nakupovať online, vymeniť ho neskôr za menší alebo väčší kúsok. V prípade nákupu v klenotníctve budete mať vo väčšine prípadov možnosť nechať si veľkosť prsteňa upraviť.

Tieto stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

NastaveníNesouhlasímSouhlasím